Datum konání akce

Vyhledat

Vyberte kategorii

IQ-Testuj.cz
úvod

Opera / Opereta

Prodaná nevěsta
Prodaná nevěsta

Dostupné termíny

Národní divadlo, Národní 1, Praha 1

6.10.2018 - 26.3.2019
Koupit vstupenky Poslat e-mailem
Opera - Prodaná nevěsta - Bedřich Smetana, režie Magdalena Švecová

V Prodané nevěstě vytvořil Bedřich Smetana zakladatelské dílo moderní české opery, které záhy přesáhlo domácí rámec a stalo se trvalou součástí světového operního repertoáru. Evergreen českého divadla a hudby v jubilejní 20. inscenaci Národního divadla je poprvé v historii divadla režírován ženou.

Inscenace nejde ani cestou provokativní či skandální interpretace, ani cestou konvenční nápodoby zastaralých vzorů. Groteskní, ale také velmi dojemný příběh Prodané nevěsty je Magdalenou Švecovou uchopen s něhou, inteligentním vtipem a nadsázkou i s pochopením pro dávno zmizelý řád (i neřád) lidských životů na české vesnici. Charakteristickým prvkem inscenace jsou mimo jiné kostýmy Zuzany Přidalové, inspirované rostlinnými a zvířecími motivy, i stylová choreografie Ladislavy Košíkové, plná energie a bezprostřednosti.

Účinkuje orchestr a sbor Národního divadla, Divadlo Continuo pod vedením uměleckého vedoucího Pavla Štourače, tanečníci a členové Kühnova dětského sboru www.kuhnata.cz

 

Obsazení a více informací o představení zde


Fotografka inscenace: Hana Smejkalová

Trvání akce

6.10.201826.3.2019
!

Délka představení: 3 hodiny

Opera je nastudována v češtině a v představení jsou použity anglické a německé titulky.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.